Başkan

Başkan'ın Mesajı

“MÜSİAD, işini, aşını, ekmeğini, hayatın tadını tuzunu paylaşmaktır; tahakküme cesaretle karşı duruş, iş ahlakı, öze dönüştür.” İş hayatına MÜSİAD ailesinin bir ferdi olarak adım atan bir kardeşiniz olarak, MÜSİAD’ı böyle tanıdım, böyle tanımlıyorum.

MÜSİAD Konya; 1993 yılında yüreği Konya ve Türkiye sevdası ile yanan bir grup işadamı tarafından atılan bir tohum, bugün Konya iş dünyasının ulu çınardır. MÜSİAD Konya, kuruluşunda itibaren, gerek faaliyetleri ve kurumsal işleyişi ile, gerekse işinin ehli, sözünün eri üyeleri ile MÜSİAD’ın en büyük ve en etkin şubesi olagelmiştir.

14 Ocak 2017 tarihindeki 22.Olağan Genel Kurulda bu kutlu görevi devralırken, MÜSİAD Konya geleneğine uygun olarak bir önceki yönetimden sadece yönetim bayrağını değil, onların azmini ve çalışma şevkini de alarak işe başladık.

Bir yandan varlık sebebimiz olan üyelerimize yeni ufuklar açacak çalışmalar yapacak, bir yandan da şehrimizin geleceğine yönelik projeler üretmeye devam edeceğiz. Çünkü MÜSİAD, şehrimiz için bir işadamları derneğinden daha fazlasıdır. MÜSİAD; üyeleri için vardır, Konya için vardır. MÜSİAD; Türkiye için vardır.

MÜSİAD Konya, bu şehir için çalışan, bu şehre değer katan bir markadır. MÜSİAD Konya, kuruluşundan bu tarafa, “yapılmayanı yapan, ilkleri başaran” öncü bir kurum olmuştur ve böyle olmaya devam edecektir.

ÖMER FARUK OKKA
MÜSİAD Konya Başkanı


Özgeçmiş

ÖMER FARUK OKKA,

1979 yılında Konya'da doğdu. Karatay Anadolu Lisesini ve Meram Fen Lisesini bitirdi. 2001 yılında Selçuk Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

2007 yılında Selçuk Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı yüksek lisans programını, 2008 yılında Selçuk Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı yüksek lisans programını tamamladı.

2000-2003 yılları arasında Okkalar Petrol AŞ’de Satınalma ve Pazarlama bölümlerinde görev aldı. 2004 yılında aile şirketi Okkalar İnşaat AŞ’de başladığı yöneticilik görevini halen sürdürmektedir.

2009-2017 arasında Konya Ticaret Odası Meclis Üyeliği ve aynı tarihlerde KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği’nde bulunmuştur.

Ömer Faruk Okka, uzun yıllardır MÜSİAD ailesinin bir ferdi. 2003 – 2008 yılları arasında Genç MÜSİAD Konya Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2011 - 2017 yılları arasında MÜSİAD Konya Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.

2017 yılı Ocak ayından itibaren MÜSİAD Konya başkanlığını yürütmektedir.

İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.


Başkana Ulaşın