Haberler

15 Temmuz’da Türk Milleti, Devletiyle Bir Olup Darbecilere Geçit Vermedi

MÜSİAD Konya Başkanı Ömer Faruk Okka, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin dördüncü yıldönümü ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.  Başkan Okka, açıklamasında Okka, şu görüşlere yer verdi;

“4 yıl önce, Türkiye Cumhuriyeti tarihine bir hainlik ve zalimlik nişanesi olarak kaydedilen 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni, aradan geçen zamana rağmen HALA ilk tank sesinin duyulduğu andaki kadar güçlü bir öfkeyle kınıyoruz.

Kişisel menfaatleri için vatanını, devletini, egemenliğini peşkeş çekmenin dünya tarihinde birçok örneği bulunmaktadır. Ancak, dünya tarihinde ilk kez bir millet, tank sesini ilk duyduğu andan itibaren hiçbir yerden talimat beklemeden harekete geçerek böylesi bir alçaklığa bedenini siper etmiş ve canı pahasına engel olmuştur. Dil, din, ırk, cinsiyet ayrımından uzak bir kenetlenme örneğini yüzyıllardır bu topraklarda sergileyen milletimiz, bu hazin (hain) kalkışmayla birlikte; ülkemize yöneltilen saldırılara karşı “vatan savunmasını” esas alarak birlikte karşı koymanın gücünü bir kez daha ispat etmiştir. FETÖ’nün hain emellerini boşa çıkaran bu azim, kararlılık ve vatan sevdası, bir daha böyle bir kalkışmaya bu topraklarda cesaret edilemeyeceğinin de en büyük teminatıdır.

Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere devletin çeşitli kademelerinde kümelenen FETÖ mensupları, devletimizin titizlikle yürüttüğü operasyonlar neticesinde tasfiye edilmiştir. Devletimizin bu alandaki mücadelesinin, ilk günden itibaren hiçbir şekilde sekteye uğramadan kararlılıkla sürdüğüne tanıklık ediyoruz.

 

En büyük Silahımız Sorgulayan Gençliğimiz

Bu hain girişimle birlikte, FETÖ zihniyetinin, yıllarca milli ve manevi değerleri istismar ederek devşirdiği gençlerimizi, tek bir talimatla vatanına ihanet edebilecek, vatandaşına namlu doğrultabilecek kadar mankurtlaştırdığını acı bir şekilde müşahede ettik. Diğer yandan; devletine, vatanına, hür iradesine karşı bir tehdit hissettiğinde, herhangi bir yerden herhangi bir talimat beklemeden canını bile ortaya koyabilen bir topluma hiçbir gücün karşı koyamayacağına da aynı gece şahit olduk. Benzer bir alçaklığa karşı en büyük silahımızın, milli ve manevi değerlerle donatılmış, yüksek ahlakı ve yüksek teknolojiyi hayat felsefesi edinmiş, dünyayı takip eden, okuyan, araştıran, sorgulayan, hür iradesini herhangi bir egemenliğe peşkeş çekmeyi asla düşünmeyecek bir toplum olduğunu düşünüyor ve MÜSİAD olarak bu doğrultuda durmadan çalışıyoruz.

 

Vatan Savunması Sözde Hamaset İle Yapılmaz

Dünyanın en yaygın ve etkin STK’sı olan MÜSİAD, her zaman ve her koşulda milli iradeden yana tavır alarak, ona yönelen her tehdidin karşısında tereddütsüz durmuştur. 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin üzerinden henüz saatler geçmişken, tavrını, hiçbir şüpheye meydan vermeyecek şekilde açıkça ortaya koyan MÜSİAD, devletinin ve milletinin yanında olduğunu açıklamıştır. Yine çok kısa zaman içinde, bu hain kalkışmaya karşı verilen örnek mücadeleyi, yanlış bilinenleri, FETÖ eliyle çarpıtılan doğruları, Türkiye içinde 89 şubesinin yanında 95 ülkedeki 225 şube ve temsilcilik yaygınlığını ve gücünü ortaya koyarak tüm dünyaya aktarmak ve kamuoyuna anlatmak için, hiçbir bahanenin arkasına saklanmadan var gücüyle çalışmıştır. Çünkü biz biliyoruz ki vatan, bahanelerle savunulmaz!

MÜSİAD olarak, demokrasinin, bir ülkenin can damarı olduğu bilincinden hareketle, geçmişte olduğu gibi bugün de her koşulda demokrasi mücadelesinin içinde yer alıyoruz. Şehitlerimizin kanı, gazilerimizin fedakârlığıyla kurulan ülkemizin, demokrasi ve halk düşmanı terör örgütleri tarafından tehdit altında tutulmasına, dış mihraklar tarafından hain planlara dâhil edilmesine hiçbir zaman izin vermedik, vermeyeceğiz.

Üzerinden 4 yıl geçmiş olmasına rağmen, acıları kalbimizde taze duran ve hiçbir zaman unutmayacağımız gibi, unutulmasına da müsaade etmeyeceğimiz 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Milletimizin yazmış olduğu destanın yıldönümünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müzü tebrik ediyorum.”

ÖncekiBaşkan Okka’dan İSO İLK 500 Değerlendirmesi
SonrakiCuma Toplantılarımıza ZOOM üzerinden devam ediyoruz.