Haberler

MÜSİAD Konya Şubesinde, Geleneksel Bayramlaşma Programı Gerçekleşti

MÜSİAD Konya Şubesinde, Geleneksel Bayramlaşma Programı Gerçekleşti

Müstakil Sanayici  ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi, Ramazan Bayramı  bayramlaşma programında bir araya geldi. Pandemi sebebiyle iki yıldır yapılamayan ve bu sene MÜSİAD,  Genç MÜSİAD Konya Şube üyeleri ve şehrin yöneticilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen programda, katılımcılar bayramlaşma sevincini yaşadı.

Pandemi sebebiyle son iki yıldır yapılamayan bayramlaşma programlarının kıymetinin daha iyi anlaşıldığını vurgulayan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Hilmi Kağnıcı, "Elhamdülillah güzel bir Ramazan-ı Şerif geçirdik. İki yıldır yasaklardan dolayı bir araya gelemiyorduk. İftar programları, bayramlaşmalar yapamıyorduk.  Birbirimizi çok özlemiştik. Bunların kıymetini bilmek adına iki yıl yaşamış olduk. Şükürler olsun tekrar güzel günlere kavuştuk. MÜSİAD olarak bu yıl yaptığımız faaliyetlerden bahsetmemiz gerekirse; öncelikle mübarek Ramazan ayında ecdadımızın geleneği olan zimem defteri geleneğini son dört yıldır yerine getiriyoruz. Bu yıl biraz daha yoğun gerçekleştirmiş olduk. Bu konuda hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Ekibimiz, bakkalları gezerek zimem defteri uygulamasını gerçekleştirdi. Borcunu ödeyemeyen, veresiye defterine yazdıran yoksulları borcunu kapattılar. Bu yıl yüze yakın defter kapatmış olduk. Oldukça da yüklü bir yardım üyelerimizden geldi. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

'ÜYELERİMİZİN ARASINDAKİ TİCARETİ GELİŞTİRİYORUZ'

Başkan Kağnıcı, "MÜSİAD, malum bir iş adamları derneğidir. Amaçlarımızdan bir tanesi de üyelerimizin arasındaki ticareti geliştirmektir.
Bundan dolayı bu sene birkaç şubeyle iş geliştirme programları yaptık. inşallah bundan sonraki süreçte de daha yoğun şekilde yapacağız. Bazı şubelere gideceğiz, bazılarını da misafir edeceğiz. Daha büyük bir programa hazırlanıyoruz. Nasip olursa 17-18 Haziran'da Genel İdare Kurulu Toplantısı yapacağız. Konya'da yapacağımız Genel İdare Kurulu Toplantılarımıza tüm dünyadaki MÜSİAD üyelerimizi davet ettik. Yönetim kurullarıyla, üyeleriyle Konya'da ağırlamayı düşünüyoruz. " şeklinde konuştu.

KARBON NÖTR KONYA PROJESİNE YOĞUN İLGİ

MÜSİAD Konya Şubesi tarafından düzenlenen Karbon Nötr Konya Projesine yoğun talep geldiğini kaydeden Başkan Kağnıcı, "Karbon Nötr Konya projemiz bulunuyor. Bununla ilgili ortaklıklar kuracağımızı bildirmiştik. İlk şirketimizin kuruluşuna başlıyoruz. Karbon sertifikasyon şirketimiz için yoğun bir talep oluştu. 70'e yakın üyemizin bu konuda ortaklık talebi oldu. İnşallah bayramdan sonra bununla ilgili bilgilendirme toplantımızı yapacağız. Faaliyetlerimize geçeceğiz. Bu konuda dünyanın iklimle alakalı ciddi bir problemi var. "Hatta Murat Kurum Bakanımız da bu konu üzerinde titizlikle durmaktadır. Dünyamız için ehemmiyeti  olan iklimlendirme konusunda. İnşallah MÜSİAD Konya olarak bu konuda girişimde bulunacağız. ". İnşallah MÜSİAD Konya olarak bu konuda da girişimde bulunacağız. Arkasından diğer gelişmeleri de duyuracağız" diyerek sözlerini tamamladı.

Başkan Kağnıcı'nın ardından sözü alan Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odası Başkanvekili Veli Tekelioğlu ve MÜSİAD Konya Şubesi Önceki Dönem Başkanları Ziya Özboyacı, Aslan Korkmaz ile Ömer Faruk Okka da tüm Müslüman âleminin Ramazan Bayramı'nı tebrik etti.

ÖncekiMÜSİAD Konya Üyeleri, 500 Bin Liralık Borç Sildirdi.
SonrakiMÜSİAD KARBON NÖTR BELGELENDİRME ŞİRKETİ KURULDU