Haberler

MÜSİAD KONYA DESTEK VERDİ ÖĞRENCİLER BAŞARDI

MÜSİAD Konya Şubesi’nin hamiliğini yaptığı Kılıçaslan İMKB Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen K-TEKATON proje yarışmasında dereceye giren 6 öğrenci ödüllerini aldı.

MÜSİAD Konya Şubesi’nin hamiliğini yaptığı Kılıçaslan İMKB Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde, öğrenciler yazılım ve robotik kodlama teknolojilerini kullanarak; elektrik elektronik, otomasyon, makine, metal, uzay ve havacılık alanında model projeler üretti. Projeleri, 252 proje arasından seçilerek ilk 6’ya giren gençler ödüllerini aldı. Öğrenciler başarılı projelerini TÜBİTAK ve TEKNOFEST’e gönderecekler.

 

“VERDİĞİMİZ DESTEKLER KARŞILIĞINI BULDU”

 

Mesleki eğitimin önemine vurgu yapan MÜSİAD Konya Şube Başkanı M. Hilmi Kağnıcı, “Başarılı olan gençlerimiz başta olmak üzere tüm gençlerimizi tebrik ediyorum. Teknolojik yazılım ve otomasyon sistemleri bütün dünyada önemini gittikçe artırıyor. Yazılım kodlama, geleceğin en önemli mesleği ve teknolojisi olarak gösteriliyor. Ülkemiz robotik kodlama, otomasyon yazılımlarında çok ileri seviyelere ulaştı ve bu konuda birçok ülkeye yazılım üreten hale geldi. Bizler bugün burada sizlerle büyük onur duymaktayız ve verdiğimiz bütün desteklerin karşılığını bulduğunu görmek bizleri gururlandırmaktadır. Bundan sonra desteklerimizi artıracağımızdan şüpheniz olmasın. Bu minvalde siz kıymetli gençler; projeler üretebilir, insanların hayatlarına dokunacak faydalı ve başarılı projelerin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. MÜSİAD Konya Şubesi’nin desteği sizinle olacak” dedi

 

“KILIÇASLAN İMKB MESLEKÎ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖNEMLİ BİR NOKTAYA ULAŞTI”

 

Kılıçaslan İMKB Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nin oldukça önemli bir noktaya ulaştığını belirten Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, “Öğrencilerimiz yeni teknolojileri sürekli takip eder hale gelecek ve uygulayan bir konumda olacaktır. Bunda en büyük faktör okullarımızdır ve özellikle öğretmenlerimizdir. Fedakârlık yapan ve büyük bir özveriyle öğrencilerimize eğitim veren öğretmenlerimize de ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Kılıçaslan İMKB Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi oldukça önemli bir noktaya ulaştı. Bundan sonraki süreçte halkımıza hizmet olarak yansıyacağından hiçbir şüphem yoktur. İnanıyorum ki, teknolojik alanda eğitim alan öğrencilerimiz, sahip oldukları bilgi, beceri ve yetkinliklerini daha da artacaktır” dedi.

 

“MÜSİAD KONYA ŞUBEMİZLE BİRLİKTE DAHA BÜYÜK BAŞARILAR KAZANACAĞIZ”

 

Düzenlenen ödül töreninde konuşan Kılıçarslan İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sadullah Özuygur ise, “MÜSİAD Konya Şubemizin maddi ve manevi destekleri ile öğrencilerimiz teknoloji alanında önemli bir mesleki eğitim aldı. Robotik kodlama, Otomasyon ve teknoloji eğitimi alan öğrencilerimiz, mesleki hayatlarında robot sistemlerini kullanabilecek ve kolayca üretebileceklerdir. Öğrencilerimiz, aldıkları eğitim ile analitik düşünce yeteneklerini de büyük ölçüde geliştirdi. MÜSİAD Konya Şube yöneticilerimizin eğitime ve öğretime verdiği önem ortadadır. Hedefimiz, yakaladığımız bu başarıyı MÜSİAD Konya Şubemizle birlikte ortak hareket ederek daha da üst seviyelere çıkarmaktır. Bu projede emeği geçen başta MÜSİAD Konya Şube Başkanımız M. Hilmi Kağnıcı’ya, yönetim kurulu üyelerine, öğretmenlerimize ve tüm öğrencilerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Konuşmaların ardından, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Hilmi Kağnıcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Mustafa Kamer, Bahattin Düzgün dereceye giren öğrencilerin projelerine göre ödüllerini takdim ettiler.

 

ÖncekiMÜSİAD Konya üyeleri piknik programında buluştu